03 July, 2010

Phalaenopsis ehk kuuking ehk orhidee

Lill, mille kinkis mees 8.märtsil 2009(päev varem andsin märku, et kui lille kinkida tahad, siis palun lill, mis õitseb ja kasvab aastaid ja aastaid). See on siis üle pika aja elav taim meie kodus. Kuidagi ei tule mul see lihavata lopsakate lillede kasvatamine välja. Eks omajagu mängib lillede mittekasvamisel rolli mehe hull tubade tuulutamine, sügis-talvisel perioodil.

Õitses kuuking 2 korda järjest. Kevadeks 2010 oli nii vaevatud, et istutasin ta kohe ringi, kui õitsemise lõpetas. Alustas õhujuurte kasvatamist ja lehed läksid lihavaks. Isegi vanale õhujuurele tulid lisajuured. Pidi olema tavaline, kui keskond õige ja hea


Siis aga avastasin imeliku laigu....... putukaid ei tuvastanud, aga sellegipoolest tegin mõne roheliseseebi põhise pritsimisekuuri. Laik taandus ilusti. Hakkas minu nunnukene kasvatama õievart....jeeeeee !!!! Õievarretipp hoidis ennast sissepoole ja ta jäigi nii kasvama....... "lipsuga" õievarsja mul on tunne, et pikka ilusat vart pole mul lootustki seekord nähajään ootama õisi..........No comments: